Novorodenecké fotenie

 

Dôležité prečítať si aj obchodne-podmienky 

 

Kedy je najlepšie realizovať fotenie...

Ideálny čas na fotenie novorodencov je 4.-14. deň od ich narodenia, nakoľko v tomto čase sú bábätká ešte dostatočne spavé a dobre polohovateľné.

Termín na fotenie odporúčam dohodnúť ešte v čase tehotenstva, aby sa nestalo, že neskôr nebudem mať voľné a vaše bábätko bude potom staršie.

Po pôrode si spolu termín potvrdíme, prípadne spresníme a doladíme. 

 

Kde sa fotenie realizuje...

Fotenie je realizované u mňa v ateliéri, kde mám vytvorené podmienky, rekvizity, oblečenie a iné doplnky.

Ateliér sa nachádza na adrese - kontakt  

 

Priebeh fotenia... 

Novorodenecké fotenie plánujem na pracovné dni so začiatkom cca na 10:00. Na fotenie treba rátať cca 3-4 hodiny. V prípade, že fotíme iba samotné bábätko (balíček mini), je dĺžka fotenia cca 2 hodiny. Všetko je prispôsobované potrebám bábätka, tj. kŕmenie, prebaľovanie, uspávanie. 

Občerstvenie (káva, čaj, minerálka) vám počas návštevy ponúknem, ale je dobré si so sebou vziať niečo na jedenie. Poprosím aby ste sebe ani svojim starším detičkám nebrali na jedenie nič čo by mohlo ušpiniť priestor ateliéru (čučoriedky, maliny, mrkva...)

Na oblečenie si zoberte niečo ľahšie, priestor je vykúrený, tak aby Vám nebolo teplo a tiež odporúčam vziať si pre seba aj náhradné oblečenie, ak by sa dieťatku stala nehoda. 

Ak je bábätko na umelom mliečku, je dobré si zobrať pár naviac dávok. Mlieko je možné si u mňa bez problémov pripraviť, či zohriať.

Dojčiace mamičky prosím aby si min deň pred fotením dali pozor na stravu a nejedli nič, čo by mohlo bábätku spôsobiť bolesti bruško, lebo tie vedia veľmi často fotenie dosť

skomplikovať ba priam prekaziť. 

Ak má dieťatko na telíčku ešte z pôrodnice napísané meno, tak mu ho pár dní pred termínom fotenia jemne liehom očistite.

Deň pred fotením prosím pokožku dieťatka nekrémujte a nepoužívajte hutné krémy na zadoček, ktoré sa veľmi ťažko potom v deň fotenia čistia.

Bábätku dajte papať tesne pred cestou na fotenie, aby mu mliečko počas cesty sadlo a nemuseli sme sa tak zdržiavať po vašom príchode, ale mohli hneď začať. 

Na cestu ku mne neobliekajte dieťatku nič čo sa dáva cez hlavičku, aby som ho ľahšie vyzliekla a ak by spinkalo, aby som ho zbytočne neprebrala.  

Ak sa Vám dá, oblečte svoje bábätko do bieleho, aby sme v prípade záujmu mohli nafotiť jemné prirodzené fotky hneď po príchode, alebo pred odchodom. 

Pribaľte si prosím cumlík a to aj v prípade, že ho Vaše bábätko zatiaľ odmieta. Niekedy je to veľká pomoc pri fotení. 

Rodičov poprosím aby sa pripravili na to, že počas fotenia s dieťatko pracujem ja a nie oni.

Na fotenie u mňa nie je potrebné si nosiť žiadne rekvizity (oblečenie, čelenky, čiapočky,...) nakoľko používam výhradne moje rekvizity aby som si tak zachovala svoj štýl.

Ale ak máte zaujímavé zamestnanie alebo koníček (baletka, hasič, vojak,...) , tak ho môžeme do fotenia zakomponovať. 

 

Oblečenie...

Na spoločnú fotku s rodičmi, alebo súrodeneckú, je potrebné sa zladiť. Odporúčam jemné, svetlé, pastelové farby, bez nápisov a vzorov. 

 

Spracovanie fotografií...

Do 7. pracovných dní od uskutočnenia fotenia Vám bude sprístupnená zaheslovaná galéria s neretušovanými náhľadmi fotografií, z ktorej si môžete vyberie fotografie určené na následnú úpravu.  Galériu nájdete v sekcii klientska-zona.

Váš objednávkový výber mi bude automaticky doručený na môj mail. Spracované fotografie Vám budú odovzdané do 8. týždňov od prijatia platby. 

Neupravené fotografie neodovzdávam.

Na fotografie sa vzťahuje autorské právo, preto akákoľvek ich ďalšia úprava je zakázaná. Neupravené fotografie (náhľady) sú výhradným vlastníctvom fotografky a je zakázané ich akékoľvek zverejňovanie, zdielanie a ich akákoľvek úprava klientom.

 

Pre informácie k cenám kliknite cennik kde sú pre Vás v ponuke 3 druhy balíčkov. 

© 2016 Katka Vrbová - Fotografka. Všetky práva vyhradené. Vytvoril iManagement s.r.o.